• اولین فیلم مستند از محله صمیمی ما – خانی آبادنو

  اولین فیلم مستند از محله صمیمی ما – خانی آبادنو

  باعرض ادب و احترام ویژه خدمت تمامی اهالی دوست داشتنی Read More
 • غزلم سوخت، دلم سوخت، دل آقا سوخت روضه ی ام ابیهاست، خدا رحم کند منبع: کانال ارباب حسین علیه السلام

  غزلم سوخت، دلم سوخت، دل آقا سوخت روضه ی ام ابیهاست، خدا رحم کند منبع: کانال ارباب حسین علیه السلام

  بوی دود است که پیچیده ، کجا میسوزد؟نکند خانه ی مولاست Read More
 • برای روضه‌ی زهرا به ما توان بدهید به چشم گریه کنان اشک بی امان بدهید

  برای روضه‌ی زهرا به ما توان بدهید به چشم گریه کنان اشک بی امان بدهید

  برای روضه‌ی زهرا به ما توان بدهید *** به چشم گریه Read More
 • به غیرت علی قسم، که فخر زن حجاب اوست

  به غیرت علی قسم، که فخر زن حجاب اوست

  امشب ای‌کاش غوغا نمی‌شد و..، در وا نمی‌شد و... آتش Read More
 • دعایی که سیدحسن نصرالله در زمان گرفتار‌ی می خواند

  دعایی که سیدحسن نصرالله در زمان گرفتار‌ی می خواند

  حجت‌الاسلام موسوی مطلق در صفحه مجازی خود با اشاره به Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

گمنام ترین اسطوره ایرانی+عکس

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق ،  محمد شهسواری به تاریخ سوم اسفند  1334 در قریه شیخ آباد کهنوج به دنیا آمد . وی تا سال ششم نظام قدیم ادامه تحصیل داد و به دلیل فقدان مدرسه در کهنوج  از ادامه تحصیل باز ماند . او که در سه سالگی پدر خود را از دست داده بود ، از این پس برای تأمین مخارج  خانواده به جزیره کیش رهسپار شد و  بعد از سه سال  به کهنوج بازگشت و در راهسازی بین کهنوج و جیرفت به کارگری مشغول  شد.

با شروع جنگ تحمیلی ، محمد به جبهه اعزام شد و برای اولین بار در عملیات بیت المقدس شرکت نمود . محمد شهسواری  به تاریخ 22/12/63  طی عملیات بدر ، در شرق رودخانه دجله به اسارت نیروهای بعثی درآمد . در این مقطع حساس و دردناک از زندگی دنیایی محمد بود که غیرت علوی او ، حماسه بی نظیری را در تاریخ ملت ایران به نام او ثبت کرد.

ساعاتی پس از اسارت به دست متجاوزین بعثی، هنگامی که محمد شهسواری را برای اعزام به عقبه ، به سمت خودروهای عراقی می بردند ، او با مشاهده ده ها خبرنگار دوربین به دست که اطرافش را گرفته بودند ، احساس کرد که رژیم صدام تدارک مفصلی را برای بهره برداری از «عدم الفتح» ایران در عملیات بدر دیده است. در این جا بود که وی ناگهان چندین بار فریاد زد:« مرگ بر صدام ، ضد اسلام» . این حرکت محمد شهسواری ، همان شب از تلویزیون های سراسر جهان پخش منتشر شد و روحی تازه در میان مسلمانان آزاده ای که زیر تبلیغات سنگین صدام و متحدانش درباره  «عدم الفتح» ایران در عملیات بدر ، فزسوده شده بودند دمید.

شهسواری در سال ۶۹ به همراه سایر اسرا به کشور بازگشت و پس از بازگشت از سوی مسئولین مورد تفقد قرار گرفت و  از دست ریاست جمهوری وقت مدال شجاعت دریافت کرد .

این آزاده سرافراز ، باقی سال های عمر خود را به سرایداری یک مدرسه گذراند و سرانجام در بیستم مرداد ماه 1375 ، در حالی که عازم ماموریت محوله از سوی لشکر41ثارالله بود ، در مسیر زاهدان به فیض شهادت نائل آمد.

رهبر معظم انقلاب به سال ۸۴  در سفری که  به جیرفت داشتند درباره محمد شهسواری فرمود:

"یکى مثل شهید محمد شهسوارى - آزاده‏ى سرافراز جیرفتى - به یک چهره‏ى ماندگار در کشور تبدیل مى‏شود؛ نه به خاطر این‏که وابسته‏ى به یک قشر برتر است؛ نه! او یک رعیت‏زاده و یک جوان برخاسته‏ى از قشرهاى پایین اجتماع است؛ اما آگاهى و شجاعت او، او را در چشم مردم ایران عزیز مى‏کند. آن روزى که ماها پاى تلویزیون نشسته بودیم و دیدیم این جوان در چنگ دژخیمان رژیم بعثى صدام و زیر شلاق و تازیانه‏ى آنها فریاد مى‏زند: «مرگ بر صدام، ضد اسلام»، نمى‏دانستیم ایشان جیرفتى است؛ نه اسمى از او شنیده بودیم و نه خصوصیتى از او مى‏دانستیم؛ اما همه‏ى وجود ما غرق تعظیم و تجلیل از این جوان آزاده شد. بعد هم بحمداللَّه به میان مردم و کشور ما برگشت؛ امروز هم به عنوان یک شهید نامدار و نام‏آور در میان ملت ما مشهور است."

محمد شهسواری ، ساعاتی پس از اسارت در عملیات بدر

محمد شهسواری ، ساعاتی پس از اسارت در عملیات بدر شهید محمد شهسواری خبرنگاران و فیلمبرداران خارجی و هلهله نظامیان بعثی را می نگرد

شهید محمد شهسواری خبرنگاران و فیلمبرداران خارجی و هلهله نظامیان بعثی را می نگرد

شهید محمد شهسواری خبرنگاران و فیلمبرداران خارجی و هلهله نظامیان بعثی را می نگرد

شهید محمد شهسواری به تصمیم الهی خویش می اندیشد

شهید محمد شهسواری خبرنگاران و فیلمبرداران خارجی و هلهله نظامیان بعثی را می نگرد

و ناگهان فریاد : «مرگ بر صدام ، ضد اسلام» در شرق دجله طنین انداز می شود

و بار دیگر فریاد «مرگ بر صدام ، ضد اسلام»

و فریاد «مرگ بر صدام ، ضد اسلام»

شهید محمد شهسواری ، ساعاتی پس از بازگشت به خاک میهن اسلامی ، در کنار فرمانده اش «حاج قاسم سلیمانی»

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سجاده

کانون فرهنگی الزهرا سلام الله علیها

وبگاه: www.sajadeh.ir

نظر دادن

کانون فرهنگی الزهرا سلام الله علیها

کانون فرهنگی الزهرا سلام الله علیها با هدف توسعه و ترویج فعالیت های فرهنگی در میان نمازگزارن، اعضای پایگاه بسیج و اهالی محله راه اندازی شد و فعالیت های مختلف پایگاه و مسجد در بخش های گوناگون از جمله: قرآن، امور شهدا، امور علمی، تربیت بدنی، اردویی ، سمعی و بصری و ... با یکدیگر تلفیق شده و با هماهنگی و همکاری مسجد و پایگاه بسیج به مورد اجرا گذاشته شده است.
لازم به ذکر است ثمره ارتباط مسجد و پایگاه منجر به اخذ مجوز کانون از بخش کانون های فرهنگی مساجد وزارت ارشاد در سال 88 گردید و هم اکنون نیز به حول و قوه الهی به فعالیت خود ادامه می دهد.