مصطفی قهرمانی

مصطفی قهرمانی

سه شنبه, 05 بهمن 1389 ساعت 11:56 برای نظر دادن اولین باش!

گفتگوی  کوتاه با بسیجی نویسنده و رزمنده ی دفاع مقدس

 

 • نام و نام خانوادگی : داود امینی
 • تولد : 1344
 • تاریخ عضویت در بسیج : 1361
 • نوع فعالیت : مسئولیت عقیدتی و تبلیغات
 • شغل : کارمند و پژوهشگر سازمان اسناد و کتابخانه ی ملی
 • محل سکونت : خانی آباد نو

 

از در که وارد مسجد می شوم ، در میان صف های منظم نماز میبینمش. دانه های تسبیح را در دستانش می چرخاند و زبانش لحظه ای از ذکر ، باز نمی ایستد . چهره ی صمیمی دارد و دعوتمان را می پذیرد و دقایقی از وقت با ارزشش را در دفتر نشریه ، صرف صحبت با ما می کند.
وی از بسیجیان خوش ذوق و اهل قلم محله است که سال های متمادی به کار مطالعه و پژوهش در زمینه ی مسائل تاریخی – سیاسی ایران ، تحلیل رخدادهای ریشه های انقلاب اسلامی و نقش علماء ، جنبش ها و جریانهای مذهبی در پیروزی انقلاب اسلامی و … پرداخته است . وی تا کنون با قلم توانا و روانش ، سه جلد کتاب علمی و بیش از بیست مقاله با موضوعات علمی ، تاریخی و سیاسی ، به مرحله ی انتشار رسانده است .
کتابهای

 • «جمعیت فدائیان اسلام و نقش آن در تحولات سیاسی– اجتماعی ایران » ،
 • « اندیشه و عملکرد فدائیان اسلام » ،
 • « چالش های روحانیت و رضا شاه »

از وی منتشر شده و کتاب های

 • « تکاپوهای سیاسی » و
 • کتاب « اصول و مبانی آرشیو » در نوبت چاپ است.

از ویژگی های منحصر به فرد این پژوهشگر در تألیفاتش ، به کارگیری چهارصد منبع فقط برای یک اثر علمی و تاریخی اش است که این موضوع به جامع بودن کتاب های وی اشاره دارد .
در ساهای دفاع مقدس قریب به یک سال از طریق جهاد سازندگی و وزارت بازرگانی در غرب و جنوب کشور مأموریت هماهنگی ستادهای مربوطه و مسائل فرهنگی را بر عهده داشته است .
وی در زمینه ی نقش مؤثر بسیجیان در هشت سال دفاع مقدس می گوید : « بسیج و دفاع مقدس ، دو مقوله ی جدایی ناپذیرند که بررسی دفاع مقدس بدون نقش مؤثر بسیجیان امکان پذیر نیست . اصولاً بسیج و دفاع مقدس ، تار و پودهای غیر گسستنی هستند. »

او در ادامه می افزاید: « نگاه به دفاع مقدس ابعاد گوناگون می طلبد که نقش نیروهای جان بر کف بسیج ، سپاه ، ارتش ، جایگاه رهبری فرزانه و حضور فرماندهان دلیر و ... هر یک به نوعی در پیروزی تاریخی و جاودانه ی هشت سال دفاع مقدس ، بی سابقه است. »
پیروزی انقلاب اسلامی تنها با نظر و عنایات خاص حضرت ولی عصر (عج) به ثمر نشست و حفظ ارزش های والای این دست آور بزرگ ، با خون پاک شهدای انقلاب اسلامی حاصل شد که از وظایف اصلی مردم مسلمان ، پاسداری از این دستاوردهای عظیم و مقدس است.

نشریه نورالزهراسلام ا... علیها

مصطفی قهرمانی

پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1392 ساعت 08:48 برای نظر دادن اولین باش!

آمده بودند؛ مادر شهید بهروز صبوری را می گویم. مادر شهیدی مفقود الجسد که با هر تشییع جنازه شهدای گمنام همچون کبوتری بی قرار گرد تابوت های شهدای خوش نام پرواز می کند تا شاید خبری از سفر کرده فرزند غیورشان بیابند. مادر همان شهیدی که پس از شهادت فرزند برومندش مراسم ازدواجش را گرفته بود. مادر شهیدی که به زنده بودن فرزند شهیدش ایمان دارد و ناامید نمی شود از دیدار فرزندش.

آمده بودند و امروز پیکر یکی از دو شهید گمنام را که از تابوت در آمد در آغوش گرفت و مادرانه در آغوشش گرفت و تو چه می دانی که انتظار مادر شهید چیست؟ و چه آتشی بود که در جانهای همه عاشقان شهدا افتاده بود لحظه عاشقی این مادر شهید؛ نبود کسی مگر اینکه به پهنای صورت اشک می ریخت بر دلتنگی این مادر و شاید بر غفلت خودش.

مراسم تشییع دو شهید گمنام در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دلشان شاد بود و تشکر کردند از حضور باشکوه مردم در تشییع و تکریم شهدای گمنام که "ما مادرای شهدای گمنام خیلی خوشحال میشیم وقتی شما مردم اینقدر باشکوه تشییع می کنید شهدای گمنام رو، روحا و جسما خوشحال میشیم".

مراسم تشییع دو شهید گمنام در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

اللهم انی اعوذ بک من الکرب و البلا.

آری برای قدم به قدم رشد و شکوفایی اسلام و انقلاب چه مادرها که داغدار نشدند و چه لاله های بهشتی که پرپر نشدند و چه دردانه ها که یتیم نشدند و امروز ما قرار است ادامه دهنده راهشان باشیم و چقدر شرمنده ایم شهدا. شرمنده ایم که بندهای دنیایی گرفتارمان کرده است و زندگی جهادی برایمان افسانه و اسطوره پیشینیان شده است. که ما را چه به این حرف ها؟ بگذار زندگیمان را بکنیم، فقط آرزوی شهادت را گاه گاهی که یادواره ها و روایتگری ها حالی به روحمان میدهند از خدا می خواهیم؛ غافل از اینکه "هزار ان سال از آغاز حيات بشر بر اين كره ي خاكي مي گذرد و همه ي آنان تا به امروز مرده اند٬ و ما نيز خواهيم مرد و بر مرگ ما نيز قرن ها خواهد گذشت؛ خوشا آنان كه مردانه مرده اند. و تو اي عزيز ! بدان، تنها كساني مردانه مي ميرند٬ كه مردانه زيسته باشند. 1"

(خدایا مردانه زیستن را روزی مان فرما.)

شهید سید مرتضی آوینی

منبع: نردبام آسمان

جمعه, 15 بهمن 1389 ساعت 21:03 برای نظر دادن اولین باش!

استاندار تهران غروب پنجشنبه به صورت سر زده به‌منظور عیادت از مادر شهید قربانعلی رخشانی معروف به "ننه علی" که در منزل تنها دختر خود زندگی می کند، حاضر شد و از او عیادت کرد. به گزارش رجانیوز، شهید قربانعلی رخشانی مهماندوست که در دوران ستم شاهی در هواپیمایی کشوری مشغول به خدمت بود، در حین حمل و پخش اعلامیه های امام خمینی(ره) در شهر اهواز شناسایی و توسط ساواک دستگیر و پس از تحمل شکنجه های بسیار به شهادت رسيد و در قبرستان اهواز دفن شد.

سه شنبه, 28 دی 1389 ساعت 20:39 برای نظر دادن اولین باش!

همزمان با بيست‌وچهارمین سالگرد عمليات كربلاي 5 و سالروز شهادت 120 رزمنده مظلوم گردان فجر، ويژه ‌نامه شهداي شيميايي اين عمليات منتشر شد.

کانون فرهنگی الزهرا سلام الله علیها

کانون فرهنگی الزهرا سلام الله علیها با هدف توسعه و ترویج فعالیت های فرهنگی در میان نمازگزارن، اعضای پایگاه بسیج و اهالی محله راه اندازی شد و فعالیت های مختلف پایگاه و مسجد در بخش های گوناگون از جمله: قرآن، امور شهدا، امور علمی، تربیت بدنی، اردویی ، سمعی و بصری و ... با یکدیگر تلفیق شده و با هماهنگی و همکاری مسجد و پایگاه بسیج به مورد اجرا گذاشته شده است.
لازم به ذکر است ثمره ارتباط مسجد و پایگاه منجر به اخذ مجوز کانون از بخش کانون های فرهنگی مساجد وزارت ارشاد در سال 88 گردید و هم اکنون نیز به حول و قوه الهی به فعالیت خود ادامه می دهد.