بحر طویل شهادت علی اصغر (ع)

نفس در قفس سینه تلاطم بکند، کاش که این حرمله یک لحظه تجسم بکند، تیر چه با ساقه‏ ی گندم بکند
بر لبم آمده جانم که اگر تیر رها شد ز کمان مقصد او چیست ؟ دهان ؟ یا که عروق شریان ؟ یا که رگان ؟ یا نکند قلب تو یک مرغ پر و بال زنان؟

تیر بین دهن باز کمان، مانده خودش هم به عجب، اُف به رگ غیرت مردان عرب، طول قد طفل رباب است حدود سه وجب، از چه سبب بعد چنین فاجعه‏ای باز بنازند به پاکی نسب از چه سبب باز بنازند به اسم و به لقب؟
تیر از دور می آید و هدفش از همه اعضای تو بر فرض گلو ! تیر بزرگ است . کجا ؟ از جهت طول و یا عرض ِ گلو را بزند ؟ از وسط حنجر تو قد تو را تا بزند، تیر آید که سه تا شعبه در این حنجر زیبا بزند
ماهی ِ قرمز شده، ای برکه‏ی تو سنگ شده، با ضربان دل تو تیر هماهنگ شده، دست پدر باز شده ، تُنگ شده ، تَنگ شده، رشته‏ی قنداقه‏ی تو قرمز پُررنگ شده، زرد شده صورت تو، گندم بی ساقه شده، تیر گلو را زده با خون تو قنداقه شده
و پدر آمده بی هیچ جوابی، نه قراری و نه تابی ، نه به دستش علی اصغر و نه قطره‏ی آبی ، چه حسابی ، چه کتابی ؟!

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سجاده

کانون فرهنگی الزهرا سلام الله علیها

وبگاه: www.sajadeh.ir
محتوای بیشتر در این بخش: « این گریه ها برای تو اصغر نمی شود

نظر دادن

کانون فرهنگی الزهرا سلام الله علیها

کانون فرهنگی الزهرا سلام الله علیها با هدف توسعه و ترویج فعالیت های فرهنگی در میان نمازگزارن، اعضای پایگاه بسیج و اهالی محله راه اندازی شد و فعالیت های مختلف پایگاه و مسجد در بخش های گوناگون از جمله: قرآن، امور شهدا، امور علمی، تربیت بدنی، اردویی ، سمعی و بصری و ... با یکدیگر تلفیق شده و با هماهنگی و همکاری مسجد و پایگاه بسیج به مورد اجرا گذاشته شده است.
لازم به ذکر است ثمره ارتباط مسجد و پایگاه منجر به اخذ مجوز کانون از بخش کانون های فرهنگی مساجد وزارت ارشاد در سال 88 گردید و هم اکنون نیز به حول و قوه الهی به فعالیت خود ادامه می دهد.